Lekker Buitenspelen Met Teun!

TeunBuitenspelen! WIE is er niet groot mee geworden? Wij gelukkig wel, maar en zorgbarend in afnemende mate steeds minder kinderen. De digitale revolutie lijkt een grote bijdrage te hebben aan deze vermindering. Toch kan deze beweging ook voor de oplossing hiervoor zorgen! Zo dacht Teun Latour ook en daarom heeft hij Pleintje opgericht, dé mobiele applicatie die de jeugd zal stimuleren om weer buiten te gaan spelen! Hier willen we meer over weten, dus KnappeKop Josephine ging buitenspelen met Teun! Lees hieronder hoe leuk dat was!

Wie is Teun?
Mijn naam is Teun Latour, 23 jaar en woon in Amsterdam. Ik studeer Bedrijfskunde MER aan de HvA en zit op dit moment in een stageperiode, die ik loop in onze eigen onderneming, genaamd Brothock & Vigeans B.V. | Pleintje. Ik kom oorspronkelijk uit Haarlem en heb hier ook mijn gehele jeugd gewoond en natuurlijk heel veel buiten gespeeld!

Waarom heb je voor de Studie Bedrijfskunde MER aan de HvA Gekozen?
Ik had eerst gekozen voor de opleiding Commerciële  Economie. Dat was niet helemaal de juiste keuze. Dit kwam mede door de locatie van de HvA en de overvolle tentamenweken. Daarnaast had ik ook niet helemaal de juiste feeling met deze studie. Van daaruit ben ik verder gaan kijken en kwam ik op de opleiding Bedrijfskunde MER. Niet echt origineel, maar ik had op de middelbare school een economisch profiel en van daaruit koos ik voor een vrij veilige keuze.

Hoe ben je op Pleintje gekomen?
Samen met mijn compagnon Mick Remmers heb ik de Minor Ondernemerschap gedaan. In deze minor wordt je volledig vrijgelaten in wat voor een bedrijf je wilt opzetten. Ik weet nog goed dat ik met mijn ouders en de hond een keer door mijn oude buurtje in Haarlem liep en langs het schoolplein waar wij altijd speelden. Dit pleintje lag recht voor de deur van mijn oud-ouderlijk huis en was dus voor ons een super plek om met vriendjes te kunnen buitenspelen. Ik liep daar dus en wat mij meteen opviel was dat het schoolplein gewoon leeg was. Geen kind te bekennen. En daar schrok ik toch wel een beetje van. Met deze gedachte zijn Mick en ik gaan brainstormen en bedachten dat wij de vijand juist in willen zetten als vriend. Namelijk hetgeen wat ze binnenhoudt, de smartphone en gameconsoles, te gebruiken om die schoolpleintjes weer te vullen en hierdoor weer de kinderen lekker te laten buitenspelen met z’n allen.

Wat waren / zijn lastige uitdagingen tijdens het opzetten van Pleintje en hoe ben je daarmee omgegaan?
Het lastigste voor ons was dat wij geen applicatie-ontwikkelaar in ons team hadden zitten. Wel hadden wij iemand in ons team die de ontwerpen en designs kon maken, maar helaas het geheel niet kon programmeren en coderen. Hierdoor moesten we dus op zoek naar een externe app-ontwikkelaar en hebben die na talloze sollicitaties kunnen vinden in Armenië. Doordat wij alleen telefonisch en via Skype contact konden hebben met hem, ging er behoorlijk veel tijd verloren. Dit is natuurlijk erg zonde, maar gaat een beetje buiten je macht doordat we afhankelijk zijn van hem. Hierdoor ging er nogmaals extra tijd overheen. Het geduld was een beetje op en wij bleven uiteraard druk zetten in de hoop dat het zo snel mogelijk afgerond werd. Dit is uiteindelijk wel gelukt en het prototype is nu draaiende en hiermee kunnen wij gaan testen met de kids!

Hoe zijn de taken tussen jou en Mick je co-founder verdeeld?
Ik ben verantwoordelijk voor de operationele kant van het bedrijf. Het intern regelen met de ontwikkelaar en het goed laten verlopen van het project. Daarnaast doe ik ook onderzoek en start ik het validatie traject. Mick houdt zich bezig met de marketingkant. Het zoeken van partners en investeerders en het naar buiten brengen van het geheel. Zo is het voor het grootste deel geregeld, maar wanneer ik hulp nodig heb van Mick of andersom, wordt er uiteraard bijgesprongen om te helpen.

Bij wie ligt, volgens jullie, de verantwoordelijkheid voor buitenspelen?
Volgens ons kan je bij iedereen wel een deel van de verantwoordelijkheid neerleggen. De kids moeten het natuurlijk gaan doen en van de ouders hoop je te kunnen verwachten dat zij het belangrijk vinden dat hun kind buiten speelt. De technologie van vandaag kan je natuurlijk niet meer terugdraaien. Toen wij jong waren en buiten speelden, waren al deze smartphones en tablets er nog niet. Maar nu is het gebruik van deze apparaten al zo geïntegreerd, op veel scholen wordt er zelfs al gebruik gemaakt van tablets in de klas.

Verder hebben wij onderzoek mogen doen met het GFK. Hierbij mochten we gebruik maken van hun panel, waar 100.000 mensen bij aangesloten zijn. Samen met hen hebben we vragen bedacht waarbij de focus lag op meer te weten komen over het gevoel van het binnenzittende kind en de ouders. Om zo meer inzicht te krijgen in de risico’s die komen kijken wanneer een kind teveel achter de schermen verstopt zit. In totaal hebben bijna 8000 ouders gereageerd op onze vragen en hier kwam als resultaat uit dat ouders zich wel bewust zijn van de mentale, fysieke en sociale problemen die erbij komen kijken, maar niet helemaal in de gaten hebben dat het ook daadwerkelijk gebeurt. Daarnaast liet het onderzoek ook zien dat ouders hun kinderen moeilijk van de schermen af krijgen en het hierdoor ook zeer toejuicht wanneer er meer stimulans is voor de kids.

Gemiddeld genomen zitten Nederlandse kinderen ongeveer 2,5 uur op hun smartphone en spelen ze 2 uur buiten. Hoe gaan jullie dit aanpakken?
Het concept is dat kinderen kunnen kiezen uit verschillende categorieën spelletjes, namelijk voetballen, buitenspelactiviteiten en spellen met speelgoed om elkaar vervolgens uit te nodigen op een aangewezen locatie. Na het spelen kunnen de kinderen de resultaten van de gespeelde spelletjes invoeren in de applicatie, waar vervolgens ‘muntjes’ mee worden verdiend. Deze muntjes kunnen de kinderen ten eerste gebruiken om hun persoonlijke ‘avatar’ te ontwikkelen. Ten tweede kunnen de ‘muntjes’ in de toekomst worden ingewisseld bij bekende winkels om mooie prijzen te kunnen winnen. En dit allemaal door zoveel mogelijk buiten te spelen!

Daarnaast bieden we ook een optionele functie aan voor de ouders van de kinderen. Met deze functie kunnen de ouders een gebied afbakenen met locatie-activatie. Hierdoor bieden wij een extra beetje veiligheid voor de ouders zodat zij gemakkelijk en overzichtelijk kunnen meekijken met hun eigen kind waar ze precies spelen, wat ze spelen en hoeveel ze hebben gespeeld.

Wat kunnen we in het nieuwe kalenderjaar van Pleintje verwachten?
Dit jaar gaan we online met de app. Daarnaast willen we zo veel mogelijk samenwerkingen realiseren met verschillende organisaties en instanties, commercieel en non-profit. We zijn ook bezig met het ontwikkelen van zelfgemaakte attributen die kinderen in de toekomst kunnen gebruiken tijdens met spelen in samenwerking met de app. Genoeg te doen dus!

Is het niet makkelijk om enkel naar de digitalisering te wijzen als het gaat om minder buitenspelen? Door stedelijke verdichting zou er ook minder ruimte zijn voor speelplekken. Hoe denk jij hierover?
Hier zijn wij het zeker mee eens, maar mede met behulp van de app willen we hier een oplossing voor bedenken. Met name voor de herindeling van de infrastructuur van steden. Door middel van de app willen we een monitor gaan creëren die informatie vergaard over waar kinderen spelen op regionaal, maar later op nationaal en internationaal niveau. Dankzij de monitor, wordt er inzicht gekregen in de plekken waar kids op dat moment spelen en kan hier dus op worden ingespeeld door mooiere speelveldjes aan te leggen waardoor de kids een betere speelplek krijgen.

De vraag die we altijd stellen: raad jij het studenten aan om te gaan ondernemen of eerst werkervaring op te doen in loondienst?
Persoonlijk raad ik iedereen aan om te gaan ondernemen. Je moet het natuurlijk wel leuk vinden en het moet ook wel een beetje bij je passen. Ik wist voordat ik ging studeren al dat ik iets wilde opzetten en daardoor paste de Minor Ondernemerschap ook erg goed.

Wat zouden jullie van succesvolle apps als Kicks en FC Urban kunnen leren?
Heel veel natuurlijk. Door de onervarenheid komen wij nog wel eens valkuilen tegen die we in eerste instantie niet hadden voorzien. Bij het horen van dat deze soortgelijke apps zich ontwikkelen tot apps met een community, hopen wij dit ook in de toekomst ook te kunnen realiseren.

Cliché, maar meer dan oké. Waar staat Pleintje over 5 jaar?
Pleintje is in vijf jaar een app met een sterke community. Meerdere commerciële bedrijven zijn aangesloten aan de app om een bijdrage te leveren om het maatschappelijk probleem te verlichten en misschien zelfs op te lossen.

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.