KNAPPEKOPPEN VRIJWILLIG LANCEERT STUDENTKALENDER VOL MET STILLEVENS VOOR 113 ZELMOORDPREVENTIE

Vrijwillig Knappoppen

Wauw, hij is er! Beter gezegd, hij is er bijna: De Studentkalender van 2021 van KnappeKoppen Vrijwillig. Na heel veel werk achter de schermen heeft het bestuur van KnappeKoppen Vrijwillig het voor elkaar gekregen om een artistieke Studentkalender te maken, waarbij de hele opbrengst aan stichting 113 Zelfmoordpreventie wordt gedoneerd. Wat goed, beter, best! En hier willen wij de hoed en de rand van weten, dus start de show!

Wat een goede actie Janicke, hoe zijn jullie hierop gekomen?
Toen wij ons bestuursjaar begonnen, merkten we dat wij het gedwongen anders moesten gaan aanpakken dan voorgaande KnappeKoppen Vrijwillig besturen. We vroegen ons dan ook af hoe wij toch nog acties konden organiseren waarmee we aandacht vragen voor verschillende stichtingen, zonder de coronamaatregelen te overtreden. Al snel kwamen we op het idee om een product te ontwikkelen om zo geld in te zamelen voor een stichting die vooral nu ook erg belangrijk is! Een kalender is daarbij het ideale product, aangezien iedereen er wel één gebruikt en we onze creativiteit er ook makkelijk in konden loslaten. Daarbij is 113 een fantastische stichting om te steunen. Ik ben dan ook ontzettend trots wat we tot nu toe met zijn allen hebben neergezet. 

Annick, waarom hebben jullie gekozen voor 113 Zelfmoordpreventie? Wat weten veel studenten nog niet over deze stichting en haar bezigheden?
Veel mensen kennen 113 zelfmoordpreventie vooral van het telefoonnummer dat gebeld kan worden door mensen die nadenken over zelfdoding. De professionals van 113 begeleiden mensen via de telefoon op hun moeilijkste momenten. Echter doen zij ook veel rondom de preventie hiervan: zij organiseren trainingen voor naasten of betrokkenen van mensen met depressieve gevoelens en creëren bewustzijn rondom het onderwerp zelfdoding en de bespreekbaarheid hiervan. Dit kan het verschil maken. Wij vonden het choquerend om te leren dat in Nederland in 2019 elke dag vijf mensen zijn overleden door zelfdoding. Ook onder studenten en jongvolwassenen komt zelfdoding voor en voelen zij vaak grote druk om te presteren. Hierdoor kunnen jonge mensen zich eenzaam en depressief voelen, wat in deze tijd van het coronavirus en weinig sociaal contact kan verergeren. In onze omgeving merkten wij echter dat hier niet heel veel over gesproken wordt. Met het geld dat wij ophalen met onze actie gaat 113 trainingen aanbieden voor studenten om het bewustzijn en de bespreekbaarheid te vergroten. Daarnaast hopen wij dat iedereen die onze kalender koopt een keertje meer nadenkt over dit thema en een keer vaker over dit onderwerp spreekt. Maken we dan met z’n allen niet een groot verschil?

KNAPPEKOPPEN VRIJWILLIG LANCEERT STUDENTKALENDER VOL MET STILLEVENS VOOR 113 ZELMOORDPREVENTIENynke, kan jij iets meer vertellen over de artistieke insteek van de kalender?
We hebben gekozen om op de foto’s van de kalender typische studenten momenten te laten zien, met daarop ook foto’s die meer een shock value hebben. Dit hebben we gedaan om onze kalender goed aan te laten sluiten bij studenten. We merkten dat dit goed zou vallen aangezien het momenten zijn waar elke student zich in kan herkennen. We hopen hiermee nog meer te verkopen om zo te gaan voor een zo groot mogelijke bijdrage voor 113. We hebben ook per maand een foto gekozen die bij die maand past. Daarnaast hebben we gekozen om stillevens te fotograferen zodat studenten zich zelf erin kunnen zien en zich kunnen associëren met herinneringen met de stillevens. Dus koop de kalender en laat je verbeelding de vrije loop gaan ;-).

Lauren, we hoorden dat ze in Groningen ook al groot fan zijn van de kalender?
Yes, absoluut! We zijn bezig om een tak van KnappeKoppen Vrijwillig op te zetten in Groningen. Er waren namelijk twee meisjes die super geïnteresseerd in KnappeKoppen Vrijwillig waren en die zich graag ook wilde inzetten. Zo veel enthousiasme vinden wij super om te zien, dus zijn we met hun aan de slag gegaan om te kijken hoe we ons bestuur kunnen uitbreiden in Groningen. Ook heeft een aantal grote verenigingen uit Groningen een mooie kans om samen te werken in de kalender gezien: zij kopen er eentje voor iedere eerstejaars.

KNAPPEKOPPEN VRIJWILLIG LANCEERT STUDENTKALENDER VOL MET STILLEVENS VOOR 113 ZELMOORDPREVENTIECat, Hoe kijken jullie terug op Kaasje-Lief-Gebaartje?
Kaasje-lief-gebaartje was een super leuke actie! De naam zegt het al, maar met 100 kaasjes van de Kaasbar Amsterdam en 100 kaartjes geschreven door studenten zijn wij op pad gegaan in Amsterdam. Het was super leuk om de horeca en de ouderen in 1 actie tegelijkertijd te steunen in deze rare tijd. Met deze actie hebben wij aan 100 ouderen een klein gebaartje gegeven en hierdoor hun dag gemaakt! Al helemaal in deze tijd is het natuurlijk ontzettend leuk dat ouderen die misschien wel wat eenzaam zijn, nu zo maar een geschreven kaartje krijgen. Een deel van de ouderen heeft zelfs al een kaartje terug geschreven, hoe leuk is dat!? Dit heeft me echt laten inzien dat iets wat voor studenten zo’n kleine moeite is, zo veel plezier en blijdschap kan brengen bij anderen.

Sterre, wat kunnen we de komende tijd nog meer van jullie verwachten?
Uiteraard zijn wij nu druk bezig met de kalender maar zijn wij zeker ook aan de slag gegaan met het organiseren van wat kleinere acties. Het organiseren van evenementen is echter helaas erg lastig gezien de huidige situatie, maar door creatief te zijn hopen wij met zoveel mogelijk mooie acties te komen! Zo ben ik bezig met een project over de pleegzorg met Stichting Levvel en zijn wij ook aan het kijken voor mogelijke samenwerkingen met bijvoorbeeld Stichting t’Sticht en Cordaan.

 Janicke, geïnteresseerden kunnen nu PRE-ORDEREN? En voor de feestdagen hebben ze m binnen?
Absoluut! In december heeft men hem in huis, als je een pre-order plaatst via onze webshop. Je kan ervoor kiezen om de kalender te laten bezorgen of om bij één van ons op te halen.

Naast dat je zelf de kalender kan kopen, hebben we ook samenwerkingen met een aantal studentenverenigingen. Ben jij lid van een studenten- of studievereniging en hebben we nog geen samenwerking met jouw vereniging maar staat de vereniging er wel voor open? Stuur vooral even een mailtje naar ons vrijwillig@knappekoppen.work. Dit gaat hét attribuut worden om in je huis te hebben hangen. Met dit kerstcadeau steun je het goede doel èn geef je een student een onmisbaar item voor in 2021! Dus koop er één voor je geliefde en jezelf, dan krijg je ook nog eens korting (2 voor 20 euro of 1 voor 12,50).

KNAPPEKOPPEN VRIJWILLIG LANCEERT STUDENTKALENDER VOL MET STILLEVENS VOOR 113 ZELMOORDPREVENTIE

Meer informatie, vragen of een digitale high five –> vrijwillig@knappekoppen.work

Check hier voor meer informatie over Stichting KnappeKoppen Vrijwillig


En bestel hier je kalender!

 

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.