Kerstplezier op de Wallen en verpleeghuis Vreugdehof!

Feest op wallenMatthijs van der Berge   Foto:Puck Veen Fotografie

KnappeKoppen Vrijwillig Eventverslag 13 december
Op een mooie maar koude 13 december vertrok ik op de fiets richting Amsterdam-Zuid. Verpleeghuis Vreugdehof was de bestemming, waar ik met 15 andere studenten om 12:00 bijeenkwam om iets goeds te doen naast mijn studie. De Vreugdehof is een zorgomgeving voor allerlei ouderen die verpleging, verzorging, bescherming en begeleiding nodig hebben. Nadat onze groep compleet was, zich aan elkaar hadden voorgesteld en iedereen hadden genoten van een heerlijk koekje en een drankje, konden we na een kort welkomstwoordje aan de slag.

Het doel: de Vreugdehof volhangen met kerstversiering, zodat de bewoners zich de komende tijd kunnen wanen in een waar kerstpaleis. We verdeelden onszelf in enkele groepen, zodat we efficiënt maar vooral ook gezellig te werk konden gaan. Kerstbomen werden volgehangen met rode en gouden kerstversiersels (dit schijnen de lievelingskleuren te zijn van de meeste bewoners), kransen werden aan de muren gehangen en zelfs de rollators van sommige bewoners werden onder luid gelach van de eigenaren versierd. Ook werd er een voltallige haag van kersttakken aan het plafond opgehangen, zodat de bewoners vanuit de lift via deze haag naar de gemeenschappelijke ruimte werden geleid.

Het ene na het andere compliment vloog ons om de oren, wat aangaf dat de bewoners tevreden waren met hoe het er allemaal uit kwam te zien. Lekker bezig dus. Na een tijdje mochten een aantal van ons een rondje maken door het tehuis om heerlijke kerstchocolaatjes uit te delen. De ouderen namen deze zeer hartelijk in ontvangst en genoten zichtbaar van de korte gesprekjes die ze konden voeren met de jongere generatie.

Toen rond 14:30 alles klaar was, besloten we nog een kijkje te nemen bij het ‘spelletjesuur’ in de gemeenschappelijke ruimte, waar zeer fanatiek Rummikub, klaverjas en toepen werd gespeeld. In de hoek van de kamer stond ook een piano, en na wat goedbedoelde groepsdruk is Graeme, een van de aanwezige studenten, achter deze vleugel gaan zitten en heeft hij nog een live concert gegeven. Dit werd tot op een zekere hoogte gewaardeerd, desalniettemin konden een aantal ouderen elkaar door de muziek niet meer verstaan, waardoor Graeme na pak en beet 10 minuten toch vriendelijk werd verzocht om op te houden. Na nog een groepsfoto te hebben genomen voor een imponerende meterslange kerstboom, kregen wij allen nog een mooie rode roos van de medewerkers van de Vreugdehof aangeboden voor onze hulp. Een ontzettend lief gebaar.

Al met al was het een super gezellige en dankbare middag. Mijn dank gaat uit naar de Vreugdehof en naar NL Cares, die dit voor ons mogelijk hebben gemaakt. Er is al contact voor een volgende samenwerking, dus we zullen ongetwijfeld nog een keer terug komen.

KnappeKoppen Vrijwillig Eventverslag 22 december 

De Kerst staat alweer voor de deur, een tijd van samenkomen en van geven in plaats van nemen. Vanuit deze kerstgedachte en de altijd aanwezige motivatie om iets goeds te doen naast onze studie, vonden wij het bij KnappeKoppen Vrijwillig een mooi idee om deze week iets extra’s te doen vanuit onze stichting. Dit is de reden dat wij op zaterdagmiddag tientallen kleine kerstpakketjes hebben gemaakt, om uit te kunnen delen aan de dames achter de ramen. De pakketjes zaten vol met heerlijke chocolaatjes, schuimpjes en zuurstokken. Nadat we alle pakketten hadden samengesteld en we onze super snelle kerstbril op hadden gezet, vertrokken we richting de Wallen. Met een beetje spanning voor hoe de eerste dame zou reageren, liepen we naar haar raam, boden we ons kerstpakketje aan en wensten we haar een fijne kerst. Toen deze met een hele grote glimlach werd aangenomen, wisten we dat onze actie ontzettend gewaardeerd werd. Van de Oude Kerk tot aan de Barndesteeg, elk deurtje ging voor ons open. Een kleine moeite, maar een leuk gebaar, dachten wij zo. Iedereen moet immers zijn werk op een veilige en respectvolle manier kunnen beoefenen. Omdat de prostituees een ontzettend kwetsbare groep zijn, wilden wij hen aan de hand van deze actie laten zien dat wij ze hoe dan ook steunen. Hopelijk hebben we ze dit gevoel kunnen geven. Stichting Proud vond het in ieder geval een leuk initiatief van ons! Dus, al met al een super leuke middag!

Lijkt het jou nou ook leuk om een keer bij een van onze evenementen te zijn? Lees hier wat we allemaal doen. Insta volg ons! Check onze community groep voor verschillende vrijwillige initiatieven. En stuur een e-mail naar vrijwillig@knappekoppen.work en je hoort precies wanneer we wat op de planning hebben staan.

Foto’s door Puck Veen Fotografie

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.