Dit jaar draait het om Expansion en Engagement bij de MAA!

Carrièretijgers opgelet! Het vakgebied in en rondom marketing is zeer populair onder studenten en daarom zijn wij maar wat blij dat wij een samenwerking hebben met de MAA (Marketing Association Amsterdam), dé studentorganisatie voor alle marketing, communicatie, consultancy en management geïnteresseerden! Om dit helemaal te vieren mocht KnappeKop Kim op de koffie komen bij Silke de Ruiter, hoofd External Affairs van de MAA. Lees snel verder.

Kun je wat over jezelf vertellen Silke?
Ik ben Silke, 24 jaar en woon in Amsterdam. Ik heb mijn bachelor Bedrijfskunde in Groningen aan de Rijksuniversiteit gedaan en vond het daarna tijd om naar de randstad te gaan. Eenmaal verhuisd naar Amsterdam ben ik begonnen met de master International Management die ik afgelopen juni heb voltooid. Tijdens mijn master heb ik stage gelopen bij de KLM, wat ik als reisliefhebster als erg leuk heb ervaren! Sinds juni ben ik begonnen als bestuurslid bij de Marketing Associatie Amsterdam (MAA). In dit bestuur vervul ik de functie ‘’Externe Betrekkingen’’. In mijn vrije tijd hou ik verder erg van sporten en borrelen/feestjes met m’n vrienden.

Wat vind jij zelf zo gaaf aan de MAA?
Ik vind de MAA erg leuk omdat het de connectie vormt tussen de studenten (die in de eindfase van hun studie zitten), twee universiteiten (de VU en de UvA) en het bedrijfsleven. Veel studenten weten niet precies hoe ze de stap van hun opleiding naar een eerste baan of stage willen zetten en daarbij schiet de MAA te hulp. Door het geven van trainingen, het organiseren van verschillende recruitmentevenementen bereiden wij onze leden voor op het leven na de studie. Daarnaast vind ik het leuk dat de leden van de MAA een gemeenschappelijke interesse in marketing en/of management hebben waardoor onze leden niet alleen elkaar helpen met het maken van carrièrekeuzes, maar er ook hechte vriendschappen ontstaan. Hierdoor zijn onze borrels, feesten en tripjes altijd niet te missen!stage amsterdam 45

En na de MAA: wat zijn je toekomstplannen?
Dit bestuursjaar bij de MAA doe ik tevens om mij voor te bereiden op volgend jaar. Door mijn functie kom ik bij verschillende bedrijven en krijg ik een beeld van de bedrijven die mij interessant (of juist niet) lijken. Mijn ambitie is om een marketing/sales of management traineeship te gaan doen. We zullen zien wat volgend jaar brengt!

Verder over de vereniging: Wat doet de MAA voornamelijk? Waar staan jullie bekend om?
De MAA is de carrièrevereniging voor studenten met een interesse in marketing, communicatie, consultancy of management. De MAA is hierdoor voornamelijk bezig met het organiseren van recruitmentevenementen, het geven van trainingen en het organiseren van inhousedagen. Dit alles om onze leden in contact te brengen met hun (wellicht) toekomstige werkgever. Daarnaast bereidt de MAA op deze manier haar leden voor op hun carrière. Doordat de MAA uitsluitend bestaat uit derdejaars bachelor, pre-master en master studenten zitten de leden van de MAA in dezelfde fase van hun studie en zijn daardoor erg ambitieus en initiatiefvol. Daarnaast hangt er natuurlijk ook erg gezellige sfeer met veel borrels en buitenlandse mogelijkheden

Hebben jullie een doel voor dit jaar met de MAA?
Onze twee pilaren van dit jaar zijn expansion en engagement. Met expansion willen wij ons meer richten op de vier interessegebieden van de MAA: marketing, communicatie, consultancy en management. We willen studenten in verschillende disciplines met deze interesses bereiken en laten zien wat we doen. Daarnaast willen we met engagement interactieve relaties met zowel onze leden, de universiteiten en onze partners bewerkstelligen.

Een vraag die we altijd stellen: zou je studenten aanraden om te gaan ondernemen of om de veiligheid te kiezen van een baan in loondienst?
Ik zou studenten aanraden om te doen wat ze zelf leuk vinden. De een vindt het leuk om bij een groot bedrijf in loondienst te werken en de ander heeft een heel concept om daarmee zelf een bedrijf op te starten. Ik denk niet dat er veiligheid gebonden is aan een baan in loondienst. Een hoge functie bij een corporate of eigen baas: iedere baan heeft zijn uitdagingen en verantwoordelijkheden. Het gaat er uiteindelijk om dat je er zelf voldoening uit haalt.

Jullie werken al veel samen met bedrijven met grote namen, waar komt de interesse in startups vandaan?
Veel van onze leden zijn geïnteresseerd in de corporates omdat zij hiermee in aanraking komen tijdens hun studie. Deze bedrijven bieden natuurlijk interessante en uitdagende kansen. Echter, wij zijn van mening dat er naast deze grote ‘’jongens’’ ook nog veel andere interessante bedrijven zijn waar de studenten nu nog te weinig van weten. Er zijn veel startups die uitdagende stageplekken of stageposities aanbieden. Daarom vinden wij het belangrijk om onze leden ook in contact te brengen met deze startups zodat ze van zoveel mogelijk opties op de hoogte zijn.

Tot slot: waar moeten de MAA-leden (en geïnteresseerden) absoluut bij zijn dit jaar?
Wij organiseren dit jaar weer veel evenementen. Waar MAA-leden dit jaar sowieso bij moeten zijn is de Christmas party (9 december), het speeddate event (17 januari) en het Amsterdam Recruitment Event (6 april). Check voor meer info onze site en facebook!

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.