Eva Bouwt Digitale Bruggen!

Eva van HiltenBijna klaar met je studie? Geen idee wat je gaat doen? Dit zijn gedachten die bijna elke student ervaart. Daarom zet Eva van Hilten zich in om het grootste studenten Bèta evenement van het jaar te organiseren! Als voorzitter van het Bèta Career Event zorgt Eva dat zoveel mogelijk studenten zich kunnen oriënteren, en dat allemaal via een zelf gebouwde app! Nieuwsgierig? KnappeKop Bram mocht haar interviewen! 

Hoi Eva! Wie hebben wij voor ons?
Hoi, ik ben Eva, 23 jaar, geboren en getogen in Amsterdam. Momenteel doe ik een master Engineering & Policy Analysis aan de TU Delft, maar ik woon nog steeds in Amsterdam met twee geweldige huisgenoten Puk en Eva. Hiervoor heb ik Science, Business and Innovation gestudeerd aan de Vrije Universiteit. Tijdens mijn bachelor ben ik veel bezig geweest met roeien bij Nereus. Daar heb ik twee jaar lang veel voor getraind en wedstrijden gedaan, maar heb ik ook altijd genoten van de feestjes. In mijn derde jaar heb ik besloten om het roeien stil te zetten omdat ik graag de wereld wilde zien. Samen met huis- en mede-bestuursgenoot Eva ben ik onder andere een aantal weken vrijwilliger geweest in het wildlife park Hluhluwe in Zuid-Afrika. De Afrikaanse natuur en de prachtige dieren die daar te bewonderen zijn, zijn ook een van mijn grootste passies.

Van Innovation tot Policy en Engineering: Hoe zou jij je studie omschrijven?
Zowel mijn bachelor als master zijn vrij brede studies waarin innovatieve techniek wordt gecombineerd met bedrijfsmanagement. Daarnaast hebben beide studies een groot raakvlak met duurzaamheid, op het gebied van klimaat en groene energie, maar er komen ook thema’s zoals voedsel- of waterschaarste aan bod. Eigenlijk allemaal onderwerpen waarbij beleid en regelgeving een belangrijke rol speelt in de wereld. Beide studies helpen om inzicht te geven in hoe we een steentje bij kunnen dragen aan de Sustainable Development Goals, op een mondiaal niveau.

Naast jouw studie werk je bij een innovatieve start-up. Vertel!
Ik werk nu iets langer dan een jaar bij Sycada, een telematica en IoT-bedrijf, dat zich inzet voor een betere wereld. Ons team in Amsterdam is redelijk klein waardoor ik heel veel mogelijkheden heb gekregen, wat super leuk is als werkstudent. Mijn werk varieert momenteel van het begeleiden van klanten in het proces, tot trainingen organiseren, tot data analyseren, veel variatie dus. Ik heb al heel veel mogen leren over innoveren en anticiperen op de markt. Daarbij denk ik dat het leuke aan een innovatief bedrijf is dat er veel uitdagend en uiteenlopend werk is. Een perfecte plek om je als student te ontplooien!

En alsof dat allemaal nog niet genoeg is ben je ook nog eens voorzitter van het Beta Career Event!
Klopt! Ik ben sinds afgelopen zomer betrokken bij het Bèta Career Event 2021 en ben hierbij betrokken geraakt door een vriendin. Het Bèta Career Event is een carrièrebeurs die speciaal georganiseerd wordt door, en voor, bètastudenten, dit jaar op 22 april 2021. Verschillende uiteenlopende corporates en MKB bedrijven presenteren zichzelf tijdens ons evenement, waarbij de studenten (en/of werkzoekenden) centraal staan. Voor de studenten wordt elk jaar een banenmarkt, contactmomenten met de bedrijven en matching mogelijkheden georganiseerd, om zo een waardevolle connectie tussen student en bedrijf te realiseren.

Hoe zijn de rollen verdeeld in jullie team?
In ons team heerst een erg goede groepsdynamiek, waardoor onze verschillende rollen nauw aansluiten. Mede dankzij onze verschillende achtergronden en de tijd die we vanaf het begin in elkaar geïnvesteerd hebben, functioneert de groep erg goed! Hierdoor is het voor ons makkelijk om elkaar bij kleine problemen te helpen, maar vooral ook om bepaalde ideeën die een ander goed zouden kunnen helpen makkelijk over te brengen. Het team bestaat uit zeven man: Joost van Lonkhuyzen (acquisitie), om bedrijven te werven voor het event; Maarten Wijstma (IT), om onze website up-to-date te houden en dit jaar (voor het eerst!) onze eigen app te bouwen en te lanceren; Joost Groen (penningmeester), verantwoordelijk voor onze financiën; Eva Schyns (logistiek), om alles tijdens en rondom het event in goede banen te leiden; Kimberley Boersma (secretaris), om de organisatie, planning en correspondentie te regelen; en Darius Barsony (marketing) verantwoordelijk voor de promotie en social media van ons event! Als voorzitter ondersteun ik dit team, zorg ik er uiteraard voor dat alle taken vervuld worden, we creatief blijven, iedereen zich blijft ontwikkelen, en dat we gezamenlijk afgesproken deadlines halen. De goede vibe die we met elkaar hebben zorgt ervoor dat iedereen bijspringt waar nodig, en dat vergemakkelijkt mijn rol als voorzitter zeker!

Hoe gaan jullie om met Corona, de grote boosdoener?
Corona heeft nogal wat roet in ons eten gegooid. Normaal gesproken is het evenement op een mooie locatie in Amsterdam, dit jaar hebben we moeten besluiten dat dit niet verantwoord zou zijn. Daarom hebben we onze focus nu volledig gericht op het realiseren van een onvergetelijk online event. Dit is ook voor ons een compleet nieuwe ervaring: spannend maar tegelijkertijd biedt het de kans om creatief te zijn. Langzamerhand beginnen studenten een beetje gewend begint te raken aan de online colleges en werkgroepen. Wij willen deze gewenning combineren met een compleet nieuwe app om de wereld van online evenementen een boost te geven!

Op deze manier kunnen zowel bedrijven als studenten zich goed oriënteren en daarbij hun eigen ding blijven doen. Voor de app hebben we bij verschillende bedrijven gepolsd wat voor hen essentieel zou zijn in een app die gebruikt kan worden tijdens het evenement. Met deze feedback zijn wij met behulp van een ondersteunend ontwikkelingsteam aan de slag gegaan. De app zelf heeft verschillende nieuwe functies die zowel voor alle deelnemende bedrijven, maar vooral voor alle (werkzoekende) studenten innovatief zijn en de hele experience een wow-factor geven. Samen kijken we uit naar 11 maart 2021, de dag dat onze app beschikbaar komt!

Zijn er naast de app nog andere veranderingen die belangrijk zijn voor jou
Zoals ik aangaf, is er dit jaar dankzij veel verandering, ook veel ruimte voor eigen invulling en creativiteit. Deze ruimte willen we dit jaar gebruiken om het evenement naar een hoger sociaal niveau te tillen. Het doel van het evenement blijft natuurlijk om een waardevolle connectie te creëren tussen bedrijven en werkzoekende studenten. Dit jaar focussen we niet alleen op hoe we deze connectie het beste kunnen realiseren, maar krijgt het event ook een maatschappelijke touch. We willen onze app-gebruikers en volgers bewuster maken van de maatschappelijke impact die wij als studenten kunnen maken. Daarom zal het Bèta Career Event dit jaar verschillende non-profit organisaties uitlichten zoals African Parks, een organisatie die zich bezighoudt met wildlife conservatie. Ook zal er aandacht zijn voor sociaal ondernemerschap, omdat we ook de ondernemende studenten een steuntje in de rug willen bieden. En hier kan KnappeKoppen ons goed bij helpen!

Maatschappelijke betrokkenheid lijkt steeds meer te spelen in de zoektocht naar een baan. Waar komt dit vandaan?
De grootste groep baanzoekenden zijn volgens mij momenteel de millennials. Ik denk dat deze groep over het algemeen een stuk bewuster is gaan leven, en misschien weinig vertrouwen heeft in de sociale agenda’s van de overheden. Daarom heerst er een druk om zelf iets toe te voegen aan de maatschappij, met het oog op de toekomst. Er lijkt een trend gaande te zijn waarbij het belangrijk is dat je meer uit je baan haalt dan alleen geld verdienen. Zelf vind ik het mooi als je werk voortkomt uit een passie, altijd met een duidelijk doel voor ogen. Ik denk ook dat het belangrijk is om die twee goed bij jezelf na te gaan bij het zoeken naar een baan!

De vraag die we altijd stellen: zou je het studenten aanraden om te gaan ondernemen of om eerst werkervaring op te doen?
Beiden! Ik denk dat het sowieso heel leerzaam is om binnen een bedrijf te leren hoe een organisatie in zijn werk gaat en wat werken in teamverband inhoudt. Dan kom je er, ook als werkstudent, snel genoeg achter of je in een specifieke bedrijfsstructuur past of liever voor jezelf werkt. Als student heb je relatief veel vrije tijd, die zou ik zeker gebruiken om te experimenteren met ondernemen als je goede ideeën hebt! In je studentenjaren heb je ook nog minder verantwoordelijkheden, wat het ondernemen misschien wat minder risicovol maakt. En vind je hier dan jouw passie en doelen in, dan zou ik later zeker gaan ondernemen. De werkervaring volgt dan vanzelf wel!

Waar zien we Eva over 5 jaar?
Aan de start van ons eigen bedrijf! Een maatschappelijk verantwoorde onderneming geleid door Eva en mezelf, en waarschijnlijk met de focus op verduurzaming. Misschien wel met het hoofdkwartier in Kaapstad, waar ik dan een aantal maanden per jaar verblijf. Voor de natuur, het strand en de goede vibes van die stad. Uiteindelijk zal het bedrijf ook ondersteuning bieden aan het management van wildlife parken in Afrika.

Tot slot, dit weet nog niemand over Eva!
Je kan me wakker maken om op reis te gaan, dat is denk ik een van de weinige dingen waarvoor ik mijn dagelijkse leven stil zou zetten. Je weet maar nooit waar de reis dan naar toe gaat, daarom zorg ik dat ik fit blijf zodat ik altijd bergen kan beklimmen, kan duiken en hopelijk ooit kan skydiven! 

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.