“Coworking is pas net begonnen”

De markt van co-working spaces is hot ‘n happening! Multinational in de scene, WeWork, heeft inmiddels ook in Amsterdam voet aan de grond gekregen. Van binnen is alles strak geregeld maar daar betaal je ook de hoofdprijs voor. Gelukkig hebben zij geen monopolie en zijn er grassroots spelers in de markt zoals Wicked Grounds! Knappekoppen Lieve en Syb kregen de kans om de trending topic coworking verder te bespreken met Gerwin van Wicked Grounds. Go. Check. It. Out.

Wie is Gerwin?
Nou, ik ben dus Gerwin Peters, 26 jaar en ik heb Economics and Business gestudeerd aan de UvA. Maar eerlijk gezegd heeft de universiteit mij nooit echt gebracht wat ik ervan verwacht had. Sterker nog, ik durf wel te stellen dat de twee jaar die we nu met Wicked Grounds bezig zijn, mij meer hebben geleerd en gevormd dan alle jaren studie bij elkaar. En verder? Ik pak graag een sportschooltje, leef graag bewust en lig sporadisch op de yogamat, maar ben ook niet vies van een leuk festivalletje of feestje. It is all about balance.

Hoe ben je bij Wicked Grounds gekomen?
We hadden zelf een kantoor nodig, maar we hadden niet de behoefte om dat alleen voor onszelf te houden. We wilden het juist graag delen met andere leuke mensen, het liefst zo divers mogelijk. We geloofden dat het een verrijking is als je omringd wordt door inspirerende mensen. En aangezien je zoveel op je werk bent, mag het er ook best gezellig zijn toch?

Wat was de grootste uitdaging tijdens het beginnen van een co-working space?
De ondernemers optimaal bedienen was de grootste uitdaging. We begonnen met het aanbieden van een totaal concept van een eigen vaste werkplek, onbeperkt koffie, yoga en bootcamp lessen. Maar we zagen we dat we de ondernemers helemaal niet optimaal bedienden. De kostenneutrale huurprijs van bijna EUR 300,- per maand was eigenlijk een blok aan het been voor hen. Dus daarom zijn we van locatie geswitcht en bieden we nu abonnementen op de flexplekken aan voor maar EUR 99,- per maand, nu kun je voor kantine prijzen een vers geschuimde cappuccino bestellen en wordt er elke dag een heerlijke super gezonde lunch bereid. Je moet het een beetje zien als ons clubhuis, iedereen komt en gaat wanneer hij of zij er zin in heeft maar we lunchen wel altijd aan een volle tafel.

Het accent ligt jullie op de vormgeving?
Ik zou niet willen zeggen dat het accent op vormgeving ligt, maar het is wel een belangrijk onderdeel van Wicked Grounds. In onze ruimtes verblijf je vaak een langere tijd, dus dan is het belangrijk dat de ruimte fijn aanvoelt. We proberen elke ruimte zo in te richten dat de locatie de behoefte van de gast optimaal bedient. Bijvoorbeeld in onze Creative Boardroom ontvangen we verschillende teams van grote bedrijven om creatieve sessies te houden. Hier wordt vaak met een open geest nagedacht over grote uitdagingen of strategien. Om de open vibe te stimuleren hebben we de ruimte daar helemaal naar ingericht en ja dan mag het ook best mooi zijn. Maar daarnaast is de service, de catering en onze eigen houding net zo bepalend voor een onderscheidende uitkomst. Ik denk dat wat echt kenmerkend voor Wicked Grounds is dat onze locaties huiselijk aanvoelen met open sfeer waar je je snel thuis voelt, zowel door de inrichting als door het vriendelijke gezicht wat je welkom heet.

Dit vraagt een grote investering?
Je doet het goed of je doet het niet. De afgelopen twee jaar waren dagen van 13-14 uur gemiddeld en 7 dagen in de week vaker regel dan uitzondering. Maar als je me vraagt of ik het weer zou doen? Hell yeah! Want wat wij afgelopen jaar hebben geleerd, hoe we onszelf zijn tegengekomen, wie er ons team is komen versterken en wat er nu is opgebouwd, daar zou ik het zo weer voor doen!

Jullie bieden flexwerkers een werkplek (COWORKING), Vergaderuimte (CREATIVE BOARDROOM) en Event ruimte (THE WAREHOUSE). Van groot tot klein, iedereen kan bij jullie terecht?
Ja, dat zou je wel kunnen zeggen. En dan zijn we nu ook nog bezig met kantoorruimtes.

Waar ben jij verantwoordelijk voor binnen Wicked Grounds?
Wij hebben niet heel duidelijk functies afgebakend, we dragen meer de verantwoordelijkheid voor een project of locatie. Die verantwoordelijkheid is ook vaak tijdelijk, wij spreken bijvoorbeeld af dat iemand zich voor drie maanden focust op een bepaald project of locatie. En op dit moment ben ik verantwoordelijk voor de Creative Boardroom en mag ik al een beetje rondkijken voor een eventuele volgende locatie.

Hoe kijk jij tegen de markt van co-working spaces aan? Is die aan het verzadigen? Bang voor de WeWorks?
Ik denk eerder dat de markt pas net open is. De werkbehoefte van mijn generatie is compleet anders dan die van de vorige generatie. Ons kantoor bestaat vaak uit een goeie kop koffie en een macbook, dat kan je overal mee naartoe nemen. Ik denk dat flexibiliteit alleen maar belangrijker wordt. We willen kunnen werken als we er zin in hebben, het liefst waar we zin in hebben en ook met wie we zin in hebben. Oftewel, coworking begint pas.

Een vraag die we altijd stellen, zou je studenten aanraden om ook te gaan ondernemen of om de veiligheid te kiezen van een baan in loondienst?
Ik zou niet elke student aanraden om te gaan ondernemen. Maar de student die zich niet optimaal bediend voelen worden door het onderwijssysteem, die zichzelf niet echt thuis ziet in het pad van een vaste baan maar juist hunkert naar zelfstandigheid, die zijn grenzen wil opzoeken, bereid is onderuit te gaan, keihard te werken maar daar misschien ook wel een beetje de wereld mee te veranderen. Die student zou ik aanraden voor zichzelf te beginnen of nog beter, zich bij onze Wicked Family aan te sluiten.

Wat kunnen we allemaal nog verwachten van Wicked Grounds? Andere steden?
Andere steden, andere landen. Ja, ik ben er bang voor.

Stage lopen bij Wicked Grounds? Dat kan! Klik HIER!

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.