Boudewijn (21) heeft 25 werknemers!

Studenten, wat lijken we toch veel op elkaar. Na de middelbare school studeren, op kamers wonen, bijbaantje, stage, feestje, nog meer feestjes, festival (als het weer kan), studentenvereniging en af en toe nog naar je ouders. Uniek hetzelfde zijn, maar dat geldt niet voor iedereen. Kijk naar Boudewijn Graveland, hij vond het wel mooi geweest na zijn VWO en ging ondernemen. En met succes. Want wauw, 21 jaar en 25 man in dienst bij zijn The Branding Club. Hier willen wij en jij meer over weten, dus lees snel het interview van KnappeKop Syb.

Boudewijn! Welkom! Wie ben jij?
Thanks! Mijn naam is Boudewijn. Ik ben 21 jaar. Ik ben opgegroeid in Hattem, een stadje net onder Zwolle. Ik heb een groot deel van mijn jeugd op voetbal gezeten en ik deed VWO op het Gymnasium Celeanum in Zwolle. Mijn vrienden en ik waren tijdens de middelbare meer bezig met lol trappen dan leren; waren eerlijk gezegd niet de beste scholieren en deden dingen vaak last-minute. Kon gelukkig relatief goed leren, dus ging me goed af. Ik houd van sporten, reizen en lezen en vind het leuk om af te spreken met vrienden en nieuwe mensen te leren kennen.

Boudewijn Graveland The Branding ClubHeb je lang getwijfeld om niet te gaan studeren?
Voor mijn gevoel best wel lang eigenlijk. Ik had altijd al het idee om te gaan studeren, tijdens mijn laatste middelbare schooljaar specifiek om International Business Administration (IBA) te gaan doen aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ik ben een alles-of-niets-persoon, dus én studeren én ondernemen leek me niet werkbaar. Veel mensen vonden het onverstandig om ‘zonder vangnet’ door het leven te gaan. Of ‘zonde om je hersens niet gebruiken’ etc. Aan de andere kant had je ook mensen die zeiden ‘Only one way to find out.’ Mijn ouders hebben enorm geholpen bij de beslissing. Die zeiden: ga lekker ondernemen. Worst case scenario wordt het niks, ben je 19/20: heb je nog steeds je hele leven voor je en eventueel altijd nog tijd om te studeren. Zo gezegd, zo gedaan!

Wat goed! The Branding Club! Voor wie het nog niet kent, wat doen jullie!
The Branding Club helpt horecabedrijven groeien door op een creatieve, efficiënte en duurzame manier bedrukte horecaproducten te leveren. Naast – uiteraard ???? – de beste en snelste service, onderscheiden we ons vooral met korte levertijden, lagere minimale afnames, een in-house team van grafisch ontwerpers, samenwerkingen met (bijna) alle horecagroothandels, oprechte transparantie over duurzaamheid en duidelijke, eerlijke prijzen.

Boudewijn Graveland The Branding Club

Net zoals iedereen, moet de horeca natuurlijk ook verduurzamen. Hoe spelen jullie hierop in?
We weten allemaal dat de wereld het beste af is met – überhaupt – zo min mogelijk producten, laat staan disposables, die na 1x gebruiken vaak worden weggegooid. Horeca gebruikt onwijs veel disposables. Heb hier vanaf het begin zelf erg veel over nagedacht, net zoals alle mensen die nu bij ons werken. Helaas is het niet realistisch om van de ene op de andere dag disposables te verwijderen uit onze samenleving. En bij duurzame initiatieven (geen disposables gebruiken en/of duurzamere disposables gebruiken) komen helaas vaak extra kosten, minder efficiëntie of lagere opbrengsten kijken. Dit is momenteel een drempel voor veel horecabedrijven. Wanneer we stoppen met het leveren van bepaalde producten, gaan bedrijven ze elders bestellen. Dat hebben we al eens geprobeerd.

Daarom is ons plan eenvoudig: we zorgen dat we een vinger in de pap krijgen door gave producten te leveren, van waaruit we vervolgens meer positieve impact kunnen maken. Zo zijn we veel bezig met verduurzamen van alle producten, soms ten koste van marge. Maar daarnaast moet je kijken naar logistiek, kantoor, mensen, afvalverwerking en nog veel meer zaken. Belangrijkste is transparantie in het informeren van klanten en gebruikers, bijvoorbeeld met een soort energielabel dat we nu ontwikkelen, waarmee we de footprint van zo veel mogelijk producten eerlijk communiceren. Vanaf 2022 zullen we daarnaast minstens 1% van onze omzet vast investeren in duurzame initiatieven en goede doelen.

Duurzaamheid weegt dus mee in iedere beslissing die we nemen, al communiceren we dit niet hard. Het mag in onze ogen geen leeg marketingmiddel zijn.

Denk je dat veel zaken de waarde van een goede branding onderschatten?
Ik hoop het niet! Ik kreeg toevallig dit plaatje doorgestuurd van een collega gisteren (zie hieronder). Denk dat dit het mooi weergeeft. Waarom betalen mensen meer voor een Nike schoen dan voor een unbranded schoen? Branding is meerwaarde. En uiteindelijk meer omzet, merkbeleving, naamsbekendheid etc. voor een horecazaak.

Als je als ondernemer écht onderscheidend wilt zijn, is het belangrijk om je missie niet onder stoelen of banken te steken. Mensen die met je bedrijf in aanraking komen weten dan waar je voor staat en zullen zich identificeren met je merk – of niet.

Boudewijn Graveland The Branding Club

De vraag die we altijd stellen: zou je studenten aanraden om te gaan ondernemen of om eerst werkervaring op te doen?
Hangt er vanaf! Als je écht wilt ondernemen en je hebt ook maar één (slecht) idee: meteen doen!! Niet twijfelen. Ervaren blijft denk ik de meest waardevolle manier om te leren. Er zijn overal mensen te vinden die je met plezier helpen en de meeste dingen vind je tegenwoordig in een handomdraai via internet. Als je iets zelf niet weet of kunt zijn er nog altijd talloze andere mensen die het wel weten of kunnen.

Hoe weet je of je écht wilt ondernemen? Eén ding is zeker: als je het écht graag wilt, ben je, als het goed is, in wat voor vorm dan ook – al begonnen. Ondernemersbloed kruipt waar het niet gaan kan. ????

Boudewijn Graveland The Branding Club

Dankzij corona hebben veel meer zaken de waarde van afhalen en bezorging gezien. En dus ook van The Branding Club?! 
Ik vind het leuk dat je dat zegt. Geloof me: dat was aan het begin van de coronacrisis alles behalve het geval. We hebben keihard moeten sleutelen aan onze propositie om alsnog van waarde te zijn en zo hard te groeien. In eerste instantie zorgde corona/lockdown ervoor dat onze omzet compleet instortte, net als die van onze klanten. We leverden eerst namelijk voornamelijk producten voor ín een restaurant, zoals glaswerk, servetten, bedrijfskleding, etc. Bij TBC hebben we onszelf gedwongen om te kijken naar de mogelijkheden om alsnog van waarde te zijn voor bedrijven/mensen. Glas is halfvol of halfleeg, toch? We zijn op alle manieren all-in gegaan: hebben ons team onwijs uitgebouwd (van 6 naar 25), nieuw kantoor (6x groter), nieuwe systemen, betere logistiek, etc, etc. Onze maandomzet hebben we uiteindelijk vertienvoudigd door binnen onze propositie nieuwe soorten producten te leveren die pasten bij de actuele behoeften van horecabedrijven.

Boudewijn Graveland The Branding Club

Kijkend naar je studerende vrienden, is er iets waar je jaloers op bent? 
Jaloers niet. Ik ben onwijs blij met en dankbaar voor hoe mijn leven er nu uit ziet en ik vind het leuk om altijd wat te doen te hebben. Ik haal veel voldoening uit dingen opbouwen/impact maken; alles behalve stilzitten – in essentie van waarde zijn voor andere mensen. Althans, dat is mijn intentie. Ik haal daar op lange termijn meer geluk uit dan een groot deel van mijn tijd besteden aan feesten, chillen, etc. Neemt niet weg dat ik altijd wel op zoek ben naar balans tussen die twee. Ik wil later geen spijt hebben, maar ben zeker niet bang dat dat gaat gebeuren.

Onlangs ben je Business partner geworden van FC Utrecht, een dikke vette persoonlijke milestone-ondernemers-jongensdroom?
Valt mee! Het idee van ‘teruggeven’ aan Utrecht bevalt me – ik sta compleet achter FC Utrecht en al hun initiatieven en ik vind het leuk om mensen uit ons team en/of klanten en partners een gave ervaring aan te kunnen bieden.

Boudewijn Graveland The Branding Club

#dreambig Welk bedrijf zou je heel graag als klant willen?
We kijken vooral naar de markt als geheel. Hoe zorgen we dat ons marktaandeel zo snel mogelijk zo groot mogelijk wordt? Dan maken we impact. We hebben daarnaast Europese ambities. Zo zullen we later dit jaar officieel naar België gaan.

Tot slot, dit weet nog (bijna) niemand over Boudewijn?
Ik heb The Bourne Identity meer dan tien keer gezien.

Boudewijn Graveland The Branding Club

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.