Bas en Martijn, de vrienden van Max!

Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh

Max en zijn vrienden

Toen Max ernstig ziek werd, had hij nog een grote droom: een groot diner voor al zijn familie en vrienden. En dat diner is er gekomen door zijn vrienden en met hulp van stichting Danielle. Helaas bestaat deze stichting niet meer, maar samen met 7 vrienden gaan Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh door met de Stichting Vrienden Van Max om ernstig zieke jongvolwassenen te helpen met het vervullen van een wens. Net zoals die van Max. Hier worden wij niet een beetje, maar heel erg enthousiast van en geven daarom graag dit podium aan de vrienden. KnappeKop Lotte op bezoek bij de vrienden, lees snel verder!

Hi Bas en Martijn, wie zijn jullie? 
Bas: Hi Lotte, ik ben Bas en pas 30 jaar oud! Ik heb Commerciële Economie gestudeerd aan de Hogeschool van Amsterdam en altijd veel gewerkt in de evenementen industrie. Ik heb een grote passie voor sport, koken en reizen, daar ben ik denk ik niet de enige in 🙂 En ik werk bij Heineken voor Brand Activation en Global Sponsorship Events waar ik een grote(re) passie bier mag delen met al onze gasten.

Martijn: Hey Lotte! Ik ben net zoals Bas 30 lentes jong. Aan de Universiteit Utrecht heb ik vier jaar geleden de master Film- en Televisiewetenschap afgerond en werk al geruime tijd ook bij Heineken als Event Coordinator. Het liefst sta ik in een week bij 3 concerten, proef ik 10 verschillende biertjes, leer ik 5 nieuwe gerechten koken en zie ik al mijn vrienden. Mijn werk bij Heineken maakt van mijn hobby mijn brood en vice versa.

Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh

Bas en Martijn op het dak van de Heineken Experience

Nadat jullie hoorden dat stichting Danielle niet meer bestond, was het unaniem wij nemen dit stokje over? 
Wij zijn heel blij geweest met wat Stichting Danielle voor ons heeft betekend. Vanuit dat perspectief zouden wij ze levenslang willen steunen om zulke mooie dromen waar te kunnen maken, zoals ze dat voor Max en ons hebben gedaan. Destijd hebben wij ook door een marathon geld kunnen inzamelen om het werk door te kunnen laten zetten door Stichting Danielle. Enige tijd nadat wij te horen kregen dat zij zouden gaan stoppen met hun stichting, waren wij het er unaniem al snel over eens dat wij met alle liefde vanuit hun idealen een eigen draai wilden geven en dit hebben wij door onze eigen stichting nieuw leven kunnen geven. Binnen een jaar was onze stichting opgericht en konden wij bij de lancering proosten op het ontstaan van een nieuwe stichting, Stichting Vrienden van Max. Dit deden wij in het bijzijn van onze familie, Max zijn ouders en vele andere dierbaren.

Wat goed! Waar zijn jullie allemaal mee geholpen? 
Wij zijn heel erg gebaat bij naamsbekendheid, zodat mensen leren van ons bestaan en onze werkzaamheden. Daarnaast dragen donaties bij aan het verwezenlijken van dromen van onze Heroes. Toen wij geconfronteerd werden met de situatie van Max, waren wij zelf beginnend student. Op dat moment waren wij verrast met wat je teweeg kan brengen met de netwerken die je opbouwt in deze tijd. Hier zijn veel van onze fondsenwervingen ook vandaan gekomen. Velen van ons waren aangesloten bij een studentenvereniging. Dit hielp om direct een grote doelgroep te bereiken. Hierdoor konden wij fondsen werven, maar ook onze stichting onder de aandacht brengen bij leeftijdgenoten. Veel mensen kennen wel iemand die in een vergelijkbare situatie terecht is gekomen en hier willen we graag mee in contact komen.

Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh

Lode en Bas met hun Iron man equipement

Bij het aanmelden van wensen kijken jullie voornamelijk naar ‘liefde’ en ‘broederschap’?
Liefde en broederschap stonden centraal in het leven van Max. Deze woorden staan ook op zijn grafsteen. Mooie herinneringen maak je samen. Het is voor de nabestaanden enorm belangrijk om mooie herinneringen over te houden aan een nare tijd. Als je op deze tijd terugkijkt, wil je vooral denken aan hoe fijn jullie het nog samen hebben gehad. Een waardevolle herinnering is duizend keer meer waard dan iets materialistisch. Dit is een wijze les die wij van Max mee hebben gekregen.

Wat is een mooie herinnering aan jullie vriendengroep?
Bas: Mijn mooiste ervaring aan onze vriendengroep zijn toch wel de meest legendarische avonden in de Stretto in Nijmegen, toch onze thuisbasis. Na sluitingstijd stonden we met zijn allen luidkeels ‘Piano Man’ van Billy Joel te zingen, terwijl alle lichten aangingen en de eerste vaatdoekjes over de bar gingen. Dit nummer verbindt ons als vriendengroep tot op de dag van vandaag.

Martijn: Ooit hebben wij als vriendengroep een voetbalwedstrijd gespeeld tegen een andere vriendengroep uit Nijmegen. Dat wij met 10 waren en zij met 11, was geen probeem voor ons. Sterker nog, wij hebben die wedstrijd met 2-1 gewonnen. Wat het mooie hieraan was, was dat de helft van onze school op de tribune zat. Iedereen juichte om zijn favoriete vriendengroep. Dat niemand van ons een bal kon raken, was totaal niet relevant. Max kreeg nog een gele kaart, terwijl de scheids aan onze kant stond.

Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh

Max en zijn vrienden bij de Waalbrug in Nijmegen

De vraag die we altijd stellen: zou je studenten aanraden om te gaan ondernemen of om eerst werkervaring op te doen?
Bas: Als je een ondernemer in hart en nieren bent, kan je niet vroeg genoeg starten. Ik zou gewoon het avontuur aangaan en niet te veel nadenken bij de keuzes die je moet maken. Als je minder ondernemend bent maar wel ondernemer wilt worden, zou ik eerst aanraden ervaring op te doen bij een bedrijf wat aansluit bij de onderneming die je wilt starten. Het kan nooit kwaad om eerst een kijkje te nemen in andermans keuken. Beter goed gestolen dan slecht bedacht!

Martijn: Je kan altijd beginnen met ondernemen! Van belang is wel dat je je niet alleen richt op wat je wil bereiken, maar ook vooral hoe je dat doet. Wat dat betreft is het helemaal niet erg om bij verschillende ondernemingen, stichtingen of zelfs verenigingen te kijken hoe zij te werk gaan en waarom. Dit verbreedt alleen maar je horizon.

Hoe combineren jullie je drukke werk met het runnen van de stichting?
Bas: Toen we net begonnen, was dit wel lastig. We werken allemaal in andere segmenten en werken ook allemaal op een andere manier. Hier hebben wij een modus in moeten vinden. Dit heeft wel even geduurd. Hoe we het nu aanpakken, is dat we een aantal keer per jaar bij elkaar komen voor een vergadering. Dit wordt geïnitieerd door het bestuur van de stichting, welke een wisselende bezetting heeft. Zij verdelen de verantwoordelijkheden. Tijdens deze vergaderingen geven we elkaar updates en verdelen we de opdrachten en taken.

Martijn: Wat mooi is aan onze stichting, is dat wij met 9 gedreven jongen gasten zijn. Wie zien elkaar vaak en kunnen daarom ook naast de vergaderingen af en toe het een en ander bespreken. Iedereen draagt verantwoordelijkheid voor zijn eigen takenpakket en hierin helpen wij elkaar zoveel mogelijk. Samen werken betekent namelijk ook samen een borreltje drinken 😉

Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh

Lode en Bas in aanloop naar de Iron Man 70.3

Tot slot, dit weet nog (bijna) niemand over jullie? 
Bas: Dagelijks kan je op onze Instagram mij en Lode – een stichtingsgenoot – volgen op onze weg naar de Iron Man van Maastricht. Wij gooien ons voor de leeuwen voor de ultieme fysieke beproeving, om geld in te zamelen voor Stichting Vrienden van Max. Volg onze Iron Road to Maastricht op onze socials!

Martijn: Ieder jaar organiseren wij tijdens de Nijmeegse Vierdaagse een borrel voor alle vrienden en familie langs de route. Iedereen is welkom, zolang je maar inlegt voor de stichting!

Meer weten over Stichting Vrienden Van Max? 
Site: www.vriendvanmax.nl 
Mail: info@vriendenvanmax.nl
Instagram: @vriendenvanmax
Support De Vrienden van Max tijdens de Iron Man 70.3 van Maastricht
Doneer!

Bas Dopheide en Martijn van Assendelft de Coningh

Max bij het Grand Diner
Foto: Bert Beelen

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.