Noud & Romello, van uit-de-hand-gelopen feestje naar creatieve community!

Noud Leusink en Romello Visker

Je kent het vast wel, van die mensen die bruisend en vol passie vertellen wat ze doen. Van die creatieve geesten die altijd als eerste op alle underground feestjes te vinden zijn. Stiekem zou je misschien wel meer van dit soort mensen om je heen willen hebben. Van vuurspuwers tot fotografen en van art directors tot aan psychologen, alle vormen van creativiteit en expressie komen samen bij het NOIR Netwerk. Dit is hoe Noud Leusink en Romello Visker met Salim Rubio binnen 3 jaar iets wat begon als een stiekem corona feestje in een kelder hebben laten uitgroeien tot een volwaardige creatieve community. Benieuwd hoe ze dit hebben gedaan en hoe jij hier deel van kan uitmaken? Wij spraken Noud & Romello van Noir!

Het zijn Noud & Romello, welkom! Wie zijn jullie?
Noud: Hey Knappekoppen! Ik ben Noud, 27 jaar, afgestudeerd op Behavioral Economics en ik combineer nu een HR job binnen het onderwijs voor drie dagen per week met onze onderneming NOIR. Ik heb het concept ongeveer 2,5 jaar terug in leven geblazen en heb een allround rol in het team. Het nachtleven is ondanks mijn “road-to-30” misschien wel mijn favoriete bezigheid, maar ik vind het wel belangrijk dat wat ik doe waardevol is en vandaar dat het opbouwen van een sociaal netwerk via NOIR denk ik goed bij mij past!

Romello: In mijn 26e levensjaar, na mijn afstuderen aan de Hogeschool Rotterdam met een diploma in Creative Marketing & Sales, ben ik afgelopen het afgelopen jaar begonnen als Project Manager bij Dynata, een marktonderzoekbedrijf in Rotterdam.
Ik heb ervaringen in marketing en sales bij toffe bedrijven zoals STËLZ en Kaapse Brouwers.

Noud Leusink en Romello Visker

Had je, terugkijkend, nog steeds voor dezelfde studie(s) gekozen? 
Noud: Ja, omdat ik denk dat alle keuzes die ik heb gemaakt de oorzaak zijn van waar ik nu sta. Tegelijkertijd doe ik in mijn carrière eigenlijk niks met mijn studie, dus in dat perspectief lijkt het erop dat ik via andere studies meer relevante kennis op had kunnen doen. Voor mij is het terugkijkend vooral dat mijn opleiding mijn visie heeft gevormd. Om heel kort een beeld te geven: mijn studie gaf wetenschappelijke inzichten/theorieën over het optimaliseren van economische keuzes aan de hand van de psychologie achter het bereiken van daadwerkelijk geluk. Hierdoor kies ik bewuster risico’s, vrije tijd, benodigd inkomen over de tijd, etc. Dit heeft sowieso bijgedragen aan de keuze voor deze ondernemers-lifestyle.

Romello: Jazeker! Ik vond CMS echt een leuke opleiding. Beetje jammer dat Corona roet in het eten gooide na een paar maanden maar ik vond de opdrachten die we deden erg leuk om te doen. Juist de ‘echte’ opdrachten, waar we niet slechts theoretisch bezig waren, maar daadwerkelijk betrokken werden bij start-ups en organisaties, vormden voor mij het hoogtepunt. Er was iets bijzonder motiverends aan het kunnen inzetten van mijn net opgedane kennis en creativiteit voor daadwerkelijke ondernemingen. Het voelde als een kans om niet alleen te leren, maar ook om echt iets te betekenen. Het feit dat ik, zelfs midden in een pandemie, praktijkervaring kon opdoen en een impact kon hebben op echte bedrijven, maakte mijn opleiding echt waardevol. Dus ja ik zou het zeker nogmaals doen en zeker aanraden als je een creatieve maar ook commerciële. opleiding zoekt!

Noud Leusink en Romello Visker

Hoe zijn jullie tot NOIR gekomen en wat is het precies?
Noud: NOIR is een members club. We organiseren intieme feesten voor ambitieus jong talent, zodat members waardevolle connecties maken. We willen voornamelijk gezamenlijke herinneringen creëren binnen de groep en daarom richten we ons m.n. op het nachtleven, buitenlandse reizen en informele get-togethers. Waar we ons in de opstartfase meer hebben gefocust op mensen die hoofdzakelijk kwamen voor connecties op het gebied van passie-ontwikkeling (vaak ondernemers en/of creatives), merkten we dat een ander type netwerkevenement dichter bij ons ligt. De events zijn nu informeler, toegankelijker en vooral drukker en gezelliger. De connecties die gemaakt worden hebben een breder doel dan alleen professionele groei, denk aan persoonlijke ontwikkeling, vriendschappen, daten en mensen die elkaar met hun shit (struggles beter?) helpen.

Romello: Het ontstaan van Noir is eigenlijk een mooi verhaal van creatieve mensen met gezamenlijke passies. We wilden iets creëren dat niet alleen een evenement was, maar een totale ervaring. We wilden een platform creëren waar mensen samenkomen, niet alleen voor de muziek, maar voor de complete sfeer en de connecties die ze daar kunnen maken. Noir is meer dan een evenement; het is een community, een movement, een vibe die je niet kunt uitleggen maar wel kunt voelen. Beetje spierie wierie uitleg maar you get the point! Het concept draait om het samenvoegen van mensen die houden van creativiteit, muziek en ontwikkeling in een omgeving die altijd net even anders is. We willen een ruimte bieden waar mensen zichzelf kunnen zijn, nieuwe connecties kunnen maken en een geweldige tijd kunnen hebben. In een notendrop, het zijn lauwe mensen op lauwe locaties die lauwe dingen kunnen.

Noud Leusink en Romello Visker

Hoe verschillen jullie van andere community initiatieven?
Samen: De meest vergelijkbare concepten zijn waarschijnlijk de community’s in de cultuursector van Rotterdam. Het verschil is denk ik dat wij toch iets meer “rock-en-roll” zijn qua invulling van de avond, iets rauwere muziek programmeren, iets meer dynamiek in de sociale interacties hebben en iets minder braaf zijn misschien. Daarbij is het misschien over het algemeen ook minder professioneel en strak georganiseerd, omdat het team tijdens onze evenementen eerder aan het connecten is dan aan het “organiseren”. Het voelt voor de gasten alsof er geen regels zijn op NOIR-evenementen door de persoonlijke relatie met de organisatie. En dat kan omdat iedereen wel heel respectvol naar elkaar en naar het personeel van de venues is.

Wat voor een soort mensen willen jullie aantrekken en met welk doel?
Noud: De groep bestaat ondanks onze bredere focus in type mensen nog altijd uit veel ondernemers en makers. Zo hebben we een vuurspuwer op de programmering gehad, een merk dat horloges maakt van gerecycled plastic, een fotografencollectief, een live-schilder en meer. Door in gesprek te gaan met bijvoorbeeld designers, organisatoren en stylisten komen zij hopelijk wat verder in hun passie. Uiteindelijk is zoals eerder genoemd het hoofddoel niet (meer) professionele ontwikkeling. Qua mensen die we willen aantrekken kijkt NOIR eerder naar een mentaliteit. Mensen die zich willen ontwikkelen, betrouwbaar zijn, bereid zijn te helpen, het leuk vinden om nieuwe mensen te ontmoeten en een YOLO-mindset hebben. In de praktijk komt het neer op leuke mensen om wat voor reden dan ook. Wij passen ons als mens onbewust aan aan onze omgeving, dus als er toffe waardevolle mensen in het netwerk zitten, groeien members vanzelf in hun persoonlijkheid.

Romello: Onze community is gebaseerd op het idee van synergie, waarin mensen met verschillende vaardigheden en talenten samenkomen om iets unieks te creëren. Het doel is daarmee een diverse groep mensen aantrekken die allemaal één ding gemeen hebben: een passie voor creativiteit en expressie. In alle vormen en maten. We richten ons op creatievelingen, van muzikanten en kunstenaars tot vuurspuwers en. videografen. Het doel is om een omgeving te creëren waarin ze niet alleen hun kunst kunnen tonen, maar ook kunnen samenwerken en elkaar kunnen versterken. Het is meer dan alleen een. evenement; het is een platform voor samenwerking en groei.

Een mooi voorbeeld is wanneer een vuurspuwer zijn kunsten toont in ruil voor geweldige content die hij kan delen, terwijl de videograaf zijn portfolio kan uitbreiden. Het is een win-win situatie waarbij iedereen bijdraagt aan de ervaring en er iets waardevols voor terugkrijgt. Op een maatschappelijk niveau streven we naar het bouwen van een gemeenschap die elkaar ondersteunt, inspireert en versterkt. Het gaat niet alleen om het delen van kunst, maar ook om het delen van kennis en kansen. Zo blijft NOIR zijn members uitdagen en laten we samen de community groeien.

Noud Leusink en Romello Visker

Het team wordt aangevuld en Salim. Hoe zijn de taken onderling verdeeld?
Noud: Het team bestaat uit Romello, Salim en Silvie. Romello is verantwoordelijk voor de creatieve kant van het promomateriaal voor evenementen. Op deze manier heeft hij de vrijheid om eigen keuzes te maken in kleuren, lettertypes etc. en hoeft hij niet mijn gezeur over aan het aanhouden van een eigen huisstijl aan te horen! Salim pakt het contact op met alle partners die we programmeren op de evenementen, van artiesten tot aan sponsors. Silvie is er sinds kort bij en gaat zich ontwikkelen naar een rol waarin haar talenten voor organiseren en plannen de evenementen professioneler gaan maken. Zelf heb ik zoals eerder genoemd een allround rol en ben ik met allerlei onderdelen bezig. Daarnaast is de groep mensen die graag bijdragen aan het groeien, denk aan de hosting, videografie, op- en afbouw, coördinatie van het evenement on the spot en meer!

De vraag die we altijd stellen: zou je het studenten/afgestudeerden aanraden om te gaan ondernemen of om eerst werkervaring op te doen?
Noud: Ik denk dat het heel erg afhankelijk is van hoe sterk je idee en je mentaliteit staat. Ik heb het persoonlijk niet als soepeltjes ervaren hoe de eerste fase is gegaan. Het zoeken van een team, het bepalen hoe het merk zich moet uiten en het verzamelen van een groep mensen die de juiste vibe geeft aan je community is niet in een middagje uitgedacht. Wel een geweldige ervaring tot nu toe en het wordt (naar verwachting) alleen nog maar een groter avontuur. De combinatie van werken in loondienst en het opzetten van een eigen onderneming bevalt mij heel goed.

Romello: Naast de waarde van werkervaring ben ik ervan overtuigd dat als je een ondernemingsgeest hebt, je er volledig voor moet gaan. Het heeft weinig zin om jezelf te kwellen in een baan waarin je geen toekomst ziet, onder het mom van ‘ervaring’. Vooral als je wellicht een geweldig idee hebt dat je zou kunnen lanceren. Why not? En het is nog veel leuker om met vrienden samen te werken en onderweg nieuwe vrienden te maken terwijl je samen iets opbouwt. Het avontuur, de uitdagingen en de mensen die je onderweg ontmoet, dat is pas ervaring.

Noud Leusink en Romello Visker

Wat voor leuks staat er op de agenda van NOIR? 
Samen: We hebben nu voor het eerst een periode waarin we systematisch een serie aan evenementen gaan neerzetten. De eerstvolgende is een beurs-achtig evenement met meer ruimte voor ons netwerk om hun merk te laten zien, vervolgens een feest op een boot met een focus op visuals en een dresscode en daarna een event in de tuin van een theater waar we gezamenlijk gaan eten en dansen op een Afrikaanse band. Naast onze eigen-ontworpen evenementen hebben we ook een drietal aan samenwerkingen met partnerorganisaties staan, waar we de aankleding verzorgen en ons netwerk voor uitnodigen. Op de achtergrond willen we een buitenlandse reis organiseren, even kijken op welke termijn dat gaat lukken natuurlijk!

Dilemma Noud: Samenwerking met een Genie of een Team van Beginners?
Over het algemeen een team van beginners, omdat het leuker is om samen met een groep successen te behalen dan samen met een iemand. Op dit moment zijn er gelukkig redelijk wat mensen die bereid zijn bij te dragen, maar is er juist weer meer behoefte aan een genie. Iemand die zelfstandig aan de slag kan en het niveau omhoog tilt, omdat het ook tijd kost om een team van beginners de juiste tools mee te geven.

Noud Leusink en Romello Visker

Dilemma Romello: Creatieve vrijheid of stabiele inkomsten?
Jeeeez… een uitdagend dilemma. Mijn ultieme droom is om creatieve vrijheid te ervaren, om zonder beperkingen mijn ideeën tot leven te brengen. Maar laten we eerlijk zijn, die droom heeft een prijskaartje. Geld is nodig om deze creatieve visie uit te voeren helaas. Dat brengt me bij het idee van een stabiel inkomen. Het is als een soort noodzakelijk kwaad, maar dan eentje die de deur opent naar meer mogelijkheden. Als ik echt moet kiezen, gaat mijn hart toch uit naar creatieve vrijheid. Het vermogen om mijn eigen pad te banen, om te doen wat ik echt wil, dat is onbetaalbaar. En stiekem denk ik dat als mensen mijn creaties uiteindelijk echt waarderen en het aanslaat, dat stabiele inkomen vanzelf wel komt. Het is als het ware een ‘build it and they will come’ scenario, toch?

Wat zijn jullie toekomstplannen en visie voor de toekomst? 
Samen: We hebben recent onze uitstraling en boodschap een kleine tweak gegeven, denk aan de designs, teksten en zichtbaarheid. Nu zijn we klaar om het komende halfjaar een grotere groep mensen te bereiken, enthousiast te maken over NOIR en redenen te geven om zich in te schrijven. Aangezien we onze feesten intiem willen houden, hopen we naar een punt toe te groeien dat ze “standaard” uitverkopen en dat daarmee de bedrijfsprestaties van het concept sterk staan. Dat maakt het makkelijker om investering op te halen en uiteindelijk een clubhuis te openen, waar members bij elkaar kunnen komen en kunnen werken aan hun projecten. Uiteindelijk maakt dit het allemaal makkelijker om ons “einddoel” na te streven, namelijk het verbinden van mensen die zich willen ontwikkelen.

Noud Leusink en Romello Visker

Wat is iets wat jullie nodig hebben om dit te bereiken?
Samen: Tijd!! De manier waarop is enerzijds door te groeien in de groep aan mensen die mee willen investeren in het concept en hier intrinsiek gemotiveerd voor zijn. Anderzijds natuurlijk door een financiële injectie, waar taken mee uitbesteed kunnen worden aan professionals. Het is tot nu toe gebleken dat het vormen van goede samenwerkingen de sleutel is tot succes, maar dat het tegelijkertijd nog niet genoeg is om een goede klik met iemand te hebben. Veel aspecten moeten kloppen: namelijk dat de samenwerkingspartner genoeg talent, beschikbare tijd, intrinsieke motivatie, communicatieve vaardigheden en drive/discipline heeft. Natuurlijk moet iemand ook bij onze groep passen! We hebben veel diverse types in het netwerk, dus vaak zit dat wel goed. We willen graag afsluiten met een oproep: als iemand dit leest en denkt dat de missie van NOIR heel dicht bij zijn/haar eigen doelen ligt, er is ruimte in ons team voor iemand die hier volledig voor wil gaan!

Tot slot, dit weet stiekem nog niemand over jullie?
Noud: Helaas zijn weinig gekke hobby’s en gewoontes stiekem geheim gebleven binnen mijn omgeving. De lezers van jullie blog zullen niet geïnformeerd zijn natuurlijk, dus hierbij. Mijn slaapkamer is een mini-museum van verzamelde items. Ik knip en scheer kapsels van vrienden en mezelf. En ik vraag regelmatig via een videogesprek aan een verstandelijk beperkte jongen wat hij heeft gegeten.

Romello: Zou echt niks weten behalve dat mensen mij wel is een mafkees hebben genoemd, omdat ik kaas
met hagelslag dus wel een lekkere combi vind. Haters….

Noud Leusink en Romello Visker

 

×
Browser update aanbevolen.
Beste gebruiker, u maakt gebruik van een verouderde browser. Voor een optimale ervaring bij ons en bij andere websites adviseren we u om een nieuwere browser te gebruiken. Bijvoorbeeld Microsoft Edge, of Google Chrome.